Jmenuju se Markéta a slepičky miluju

        Vždycky jsem měla ráda přírodu, toulky krajinou, zahrady. Tahle láska mě vyvedla ven z města do krásného kraje za Jizerskými horami. Odstěhovala jsem se do malé vesničky, založila zahradu a začala chovat slepice. Život v přírodě má své nesmírné kouzlo. Čas tu běží jinak, uprostřed krajiny člověk zkrátka ví, jaké je na světě jeho místo.

        Je to deset let, co jsem si pořídila své první slepice. Nejprve jen proto, že na vesnici prostě patří a domácí vajíčka jsou fajn. Ale protože ráda pozoruji a zkoumám přírodu, s překvapením  jsem zjistila, že slepice jsou zcela jiné bytosti, než jsem si dřív myslela! Jsou velmi chytré, učenlivé a jejich společenství je fascinující. Každá slepice má svůj vlastní charakter, povahu, svůj vlastní způsob zvládání situací, vytváří si přátelství a ví, čemu se má vyhnout, aby zůstala v bezpečí. Něco se učí, ale hodně toho ví už od docela malého kuřátka!

        Slepice jsem si zamilovala a zjistila, že pokud jim dám vše, co potřebují, stanou se zábavnými a užitečnými členy mé domácnosti a navíc, protože péče o ně je snadná, děti mi se slepicemi rády pomohou.

        V Háji také pořádám semináře zaměřené na osobní rozvoj – www.samanismus.cz. Ale díky opatřením jsem si vloni musela dát pauzu. A protože všechno zlé, bývá k něčemu dobré, získala jsem trochu času navíc a rozhodla se využít čas k něčemu smysluplnému. A tak jsem založila projekt Slepice z vesnice.

Ráda bych podpořila chov opravdu domácích slepic.

        Ráda bych podpořila domácí chov slepic. Pravých přírodních slepic, které nejsou zatíženy lidským genovým inženýrstvím. Ráda bych vás povzbudila, že chovat slepice je opravdu snadné.

        Když si totiž pořídíte dobré plemeno, kvalitní vybavení, máte trochu informací, nepatrně času a alespoň kousek pozemku, se slepicemi do vašeho světa vstoupí radost, soulad s přírodou, kousek soběstačnosti, ale také velká zábava a poučení pro vás a vaše děti.

Připojte se k nám a staňte se šťastnými chovateli slepic!

Vaše Markéta z Háje