Naše slepičky a kohoutci se představují

Chováme slepice už deset let a nejvíc jsme si oblíbili České zlaté kropenky. Jsou chytré, nekonfliktní, dokáží se vyhnout nebezpečí a umí se o sebe postarat skoro sami. Dobře snáší a pokud mají prostor, jsou zdravé. Je radost s nimi žít.

Proč si pořídit slepičky?

Milujeme přírodu a naše tradice

Nenáročné a užitečné

Zábava pro celou rodinu

 

Slepičky a kohoutci se vylíhly u nás na farmě. Jejich rodiče jsou čistokrevné České zlaté kropenky z certifikovaných chovů. Starali jsme se o ně s láskou a péčí. Kuřátka vyrůstala spolu se svými sourozenci ve venkovním prostředí. Jsou zvyklé na lidi, ale i na děti z naší vesnice, které si s nimi chodily hrát.

Jaká já jsem slepička?

 

V Čechách žiji odjakživa a dobře se tu vyznám. Místní klima mi skvěle vyhovuje. Psaly o mě už roku 1205, kdy se vdávala dcera Přemysla Otakara I. Markéta, která si mě po svatbě odvezla na královský dvůr do Dánska, kde mám řadu příbuzných.

Podpořte zachování tradičního českého plemena! 

Patřím k této krajině a k jejím příběhům, ale také k místním lidem. Jsem tu doma, a když mám dobrý kurník, nevadí mi ani velká zima a klidně snesu i 190 výborných vajíček za rok. Patřím mezi lehká plemena, jsem opatrná a shánčlivá. Kromě toho, co mi dáte, si sama umím najít spoustu dobrot. 

Jsem chytrá, zvědavá, temperamentní a nesnáším nudu. Ráda chodím na výlety kolem domu a po zahradě. Můžu být ale i ve výběhu, pokud mi ho uděláte zábavný. Jen si dejte pozor. Pokud nepostavíte dostatečně vysoký plot s radostí ho přeletím 🙂

Kohout České zlaté kropenky

Jsem učiněný krasavec a v hejnu mám své nezastupitelné místo. Ochutnám potravu, jsem ostražitý a hlásím každé nebezpečí, dohlížím na to, aby se holky nehádaly a v kurníku byl klid. Slepičky jsou pak veselé, šťastné a snáší víc vajíček. Kokrháním ohlašuji nový den, svolávám hejno, ale také hlásím, že tady vládnu já. Samozřejmě až po vás 🙂

Když u vás vyrůstám, znám vás, mám vše co potřebuji a vím, že se mě nebojíte, nemám důvod k agresivitě.

Kuřátka mají paměť jako SLON

Brzy po narození poznají až 100 svých slepičích příbuzných!

100% BIO

Vše stvořeno přírodou - slepičky, krmení, krmítka, podestýlka, barvy, dřevo

Slepici nepředběhneš!

Běží opravdu rychle ... 20km/hod

Slepičí jídelníček

Čím, jak a kdy krmit slepice?
Klikni

Kohout ochrání domácí štěstí

Naši předci věřili, že jeho kokrhání zahání démony a zlé síly!

Vejce jsou superpotravina!

Stimulují mozek, zvyšují koncentraci, a podporují naši imunitu

Fotky spokojených slepiček

Naše další produkty

Česká zlatá kropenka

350 4550 
Předchozí
Další