IMG_3709_Fotor

Slepice – skvělá outdoorová aktivita pro vaše děti

Máte malé, předškolní nebo i větší děti? Bezva. Pokud přemýšlíte nad chovem slepic, tohle je jeden z důležitých argumentů, proč do toho jít. Slepice a děti patří zkrátka dohromady!

Máte malé, předškolní nebo i větší děti? Bezva. Pokud přemýšlíte nad chovem slepic, tohle je jeden z důležitých argumentů, proč do toho jít. Slepice a děti patří zkrátka dohromady!

Slepice jsou zvířata “rodinného typu”, vytváří pevné a stabilní sociální vazby, čile spolu komunikují, potřebují tělesný kontakt s ostatními členy svého hejna, vzorně pečují o svá mláďata. Podívejte, tamhle se k sobě přitulily dvě kvočny a vyhřívají se na sluníčku, další dvě opodál ozobávají něco dobrého a uprostřed si vykračuje kohout, který bedlivým zrakem střeží svá “děvčata” i jejich drobotinu. No není to krása! 

Na rozdíl od psa nebo kočky, si drůbež uchovala velkou část své nezávislosti na člověku a tak dokáže přinést do našeho domova obraz přírodního klidu a pořádku. Není nic hezčího než snídaně na zahradě, když se kolem vás potuluje důvěřivá drůbež a užívá si poklidu. Takové prostředí děti učí o propojenosti s přírodou, o starých časech, které neodešly, o dobrých rodinných vazbách.

Malá slepice svou křehkostí budí u dětí soucit a tak přirozeně chápou, že je musí opatrovat a chránit. Navíc není úplně lehké slepici chytit a muchlovat, když nechce. Stojí opravdu hodně času a trpělivosti si slepičku ochočit. Ale děti jsou v tomto ohledu velmi vynalézavé. Je skvělé mít věrného kamaráda ze zvířecí říše! Mám jednu takovou milou slepici. Je jí sice už šest let, ale stále snáší vajíčka, a jak vyjdu na zahradu, nehne se ode mě na krok. Když čistím záhony, sekám zahradu, pracuji v dílně, vždycky je nablízku. To je jasné, že ji občas hodím nějaký pamlsek, ale i tak je to milé, mít na zahradě svou stálou společnici 🙂

Péče o slepičky je snadná a děti ji bez problémů zvládnou sami, nebo vám s ní pomohou. 

Nasypete hrst zrní a slepice se vám za péči hned odmění vajíčkem a radostným kvokáním, to je fajn motivace, kterou děti dobře vnímají. V létě, v zimě za každého počasí, každý den pár minut venku učí děti zodpovědnosti. Navíc čistokrevné slepice, zvlášť některé druhy, neztratily schopnost vysedět kuřátka. A to je teprve zábava. Malá křehká drobotina, přiroste k srdci každému. A jak kuřátka svou maminku poslouchají! Tak o tom si milé čtenářky, můžeme nechat leda zdát 🙂

Sama mám čtyři děti a dvě vnoučata, tak vím své. Navíc, protože slepice frčí, dodávám kurníky se slepičkami také do mateřských školek. Slepičkám se tam daří výborně e a děti jsou z nich nadšené!

Připojte se k nám a staňte se šťastnými chovateli slepic!

 

Připojte se k nám a staňte se šťastnými chovateli slepic!

 

Vaše Markéta z Háje

Líbil se vám článek? Sdílejte ho na Facebooku